Otevřít menu

Na úvodní stranu Městská knihovna Valtice

hledej jiznimoravacte.cz jiznimoravacte.cz CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online knihovny.cz
Návštěv :
Celkem : 26296
Týden : 41
Dnes : 0
podrobnosti

 

Od 14. září 2016 bude Městská knihovna nabízet novou službu Family Point, která je určena nejen pro naše čtenáře, ale také pro širokou veřejnost. Rozhodli jsme se zřídit pro vás v knihovně místo, kde bude možné v důstojném a přátelském prostředí pečovat o děti. Ve vybavení Family Pointu naleznete přebalovací pult, místo na kojení, krmící židličku pro nejmenší, kupu hraček pro děti a také budete mít možnost, po domluvě s knihovnicí, ohřát stravu pro dítě. Vybavení jsme mohli zakoupit díky dotaci Jihomoravského kraje. Na Family Pointu mohou rodiče a prarodiče nejenom pečovat o dítě, ale také zastavit se a odpočinout si při návštěvě města či úřadu.

 

Služba FAMILY POINT místo pro rodinu® vznikla v roce 2009 ve spolupráci Centra pro rodinu a sociální péči a Magistrátu města Brna. Od roku 2010 podporuje zakládání Family Pointů také Krajský úřad Jihomoravského kraje. Hlavním cílem služby je zkvalitňování životních podmínek rodin. Více informací o Family Pointu najdete na webových stránkách www.familypoint.cz, které přinášejí souhrnně informace o službě a přehled všech Family Pointů v České republice. Pro rodiny z Brna a okolí zpracovává brněnský kontaktní Family Point stránky www.brno.familypoint.cz, které nabízejí tipy na volnočasové aktivity v Brně a celém Jihomoravském kraji, ale také kontakty na prověřené pomáhající organizace.

 

Náš Family Point (základního typu) bude otevřen v souladu s otevírací dobou knihovny a Czech Pointu, tedy pondělí až čtvrtek od 8h do 17h. Těšíme se na vaši návštěvu a doufáme, že náš Family Point využijete ke své spokojenosti.